bg_image

Prowadzenie Księgowości dla Jednoosobowej Działalności Gospodarczej

JDG - Jednoosobowa Działalność Gospodarcza

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najprostsza forma prowadzenia biznesu, którą może założyć jedna osoba. Przedsiębiorca działający w ten sposób jest jedynym właścicielem firmy i odpowiada za jej zobowiązania całym swoim majątkiem. To znaczy, że nie ma rozdziału między majątkiem osobistym a majątkiem firmy. Taka forma działalności jest popularna wśród małych przedsiębiorstw ze względu na prostotę założenia, niskie koszty prowadzenia i minimalne wymogi formalne. W Polsce, aby założyć jednoosobową działalność gospodarczą, wystarczy zarejestrować działalność w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mogą korzystać z różnych form opodatkowania, w zależności od osiąganych przychodów i preferencji, takich jak ryczałt, karta podatkowa czy zasady ogólne na podstawie księgi przychodów i rozchodów.

Pracujesz na zasadach kontraktu B2B? Nasza usługa księgowości B2B jest dla Ciebie!
image

Księgowość B2B obejmuje m.in.:

Model pracy oparty na działalności B2B (Business-to-Business) stał się bardzo popularny. Wiele firm decyduje się na ten rodzaj współpracy, z którego wynikają obopólne korzyści. Dzielenie zasobów, technologii czy wiedzą pozwala zmniejszyć koszty operacyjne, a globalny zasięg umożliwia firmom operowanie na rynkach międzynarodowych i rozszerzanie swojej działalności poza granice krajowe. Prowadzenie księgowości dla biznesów działających w modelu B2B, czyli firm świadczących usługi lub sprzedających produkty innym firmom, wymaga szczególnego podejścia i zrozumienia specyfiki transakcji między przedsiębiorstwami. Księgowość B2B obejmuje m.in.:

Opieka księgowa dla jednoosobowej firmy

Nasze biuro rachunkowe to idealny partner do prowadzenia Twoich finansów. Sprawujemy kompleksową opiekę księgową dla jednoosobowej firmy, dzięki czemu możesz skupić się w pełni na prowadzeniu swojego biznesu. Nasze usługi obejmują pełny zakres pomocy księgowo-podatkowej – od wypełnienia niezbędnych dokumentów i formalności aż po składanie w Twoim imieniu wymaganych w Urzędzie Skarbowym deklaracji i zeznań podatkowych. Profesjonalna i pełna pomoc księgowa dla jednoosobowej firmy, którą otrzymasz w Biurze Rachunkowym Węgrzycki pozwoli Ci zapomnieć o wszelkich formalnościach. Zajmujemy się także księgowością B2B, czyli osób pracujących na podstawie kontraktu i zawierających umowy pomiędzy firmami. Działamy dla Twojego pełnego komfortu i spokoju.

Jaki jest koszt księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej?

Koszt księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej jest zależny od zakresu prac, rodzaju obsługiwanego przedsiębiorstwa, ilości faktur czy innych dokumentów, które wymagają sporządzenia lub przeanalizowania. Odpowiadając na pytanie, jaki jest koszt księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej, można odpowiedzieć: różny i podporządkowany wielu czynnikom.

W Biurze Rachunkowym Węgrzycki stawiamy na transparentność oraz jasne warunki umowy. Chcemy, aby nasi Klienci byli spokojni o swoje sprawy księgowe i finansowe, dlatego czytelnie określamy warunki i naszej współpracy.

Dokumenty rachunkowe dla jdg z biura księgowego w Lublinie.
Jak działamy?
Obsługa księgowa dla jednoosobowej firmy

Aby nasze działania zapewniały Ci spokój i bezpieczeństwo Twoich finansów, do 5. dnia każdego miesiąca dostarczasz nam wszystkie dokumenty z poprzedniego miesiąca, takie jak wystawione i otrzymane faktury, potwierdzenia dokonania zapłat składek ZUS i podatków czy podsumowanie z kasy fiskalnej.

Dostarczenie wymaganych dokumentów w tym terminie pozwoli nam wywiązać się z naszych zadań, czyli dokonać wszelkich wyliczeń zobowiązań podatkowych. Tylko pod takim warunkiem otrzymasz gwarancję zapłacenia należności na czas. Dokumenty możesz dostarczyć do naszego biura w wersji papierowej lub przesłać je na podany adres mailowy.

Po wysłaniu dokumentów oczekuj odpowiedzi zwrotnej. W naszej pracy korzystamy z tradycyjnych form komunikacji, czyli rozmów telefonicznych i maili, ale dla wygody naszych Klientów wykorzystujemy także dedykowaną platformę – Portal Biura. Na swoim koncie możesz sprawdzić wiele ważnych informacji, związanych z Twoja działalnością, takich jak kwoty i terminy zapłaty składek ZUS. Możesz także kontrolować nasze działania i sprawdzić wprowadzone do ewidencji dokumenty.

Zaufaj ekspertom w dziedzinie finansów!
Pomoc księgowa dla jednoosobowej firmy, księgowość B2B, atrakcyjny koszt księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Biuro rachunkowe Węgrzycki to solidny partner dla Twojego biznesu. Obecnie obsługujemy około 120 podmiotów, z których połowa to jednoosobowi przedsiębiorcy z branży IT. Pomagamy otworzyć działalność oraz dopilnować wszelkich formalności, a następnie zadbać o kwestie księgowe i podatkowe. Działamy od 2015 roku i stale rozwijamy nasze kompetencje, aby Klientom dostarczać najwyższej jakości usługi. Śledzimy zmieniające się przepisy oraz trendy na rynku, aby Twoja działalność nigdy nie pozostała w tyle za konkurencją.

Skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak bezobsługowe mogą stać kwestie księgowe Twojej firmy!