bg_image
Oferta
Pomoc w zarejestrowaniu Jednoosobowej Działalności Gospodarczej

Obecnie obsługujemy około 120 podmiotów, z czego połowa to jednoosobowi przedsiębiorcy, którzy specjalizują się w branży IT. Pomagamy im założyć działalność oraz sprawujemy opiekę nad kwestiami finansowymi i księgowymi, dzięki czemu nasi Klienci mogą skupić się prowadzeniu swojego biznesu - bezstresowo i bez problemów. Pracujesz w oparciu o kontrakt B2B? Nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.

Bez zgłoszenia do VAT – 150,- zł netto
Ze zgłoszeniem do VAT – 200,- zł netto
Opis usługi

Osoby chcące skorzystać z usługi powinny w dniu spotkania mieć aktywny swój Profil Zaufany, który umożliwia elektroniczne złożenie wniosków (szczegóły na https://pz.gov.pl/pz/index). Dopełnienie wszystkich formalności rejestracyjnych zwykle wymaga dwóch spotkań trwających od 40 minut do godziny. Podczas pierwszego z nich składamy pierwszy wniosek CEIDG-1 – o rejestrację działalności gospodarczej oraz zgłoszenie do ubezpieczeń ZUS. Po złożeniu wniosku należy odczekać zwykle do następnego dnia roboczego na nadanie numerów identyfikacyjnych NIP i REGON. Kiedy numery zostaną już nadane, przed kolejnym spotkaniem, należy również założyć firmowy rachunek bankowy. W trakcie drugiego spotkania składamy kolejny wniosek CEIDG-1, w którym wskazujemy numer firmowego rachunku bankowego oraz załączamy do niego zgłoszenie do VAT (VAT-R) – jeśli firma ma być płatnikiem VAT. 

W celu skrócenia czasu rejestracji do VAT, na drugie spotkanie warto przygotować w formie elektronicznej dokument stanowiący tytuł prawny do nieruchomości wskazanej jako miejsce prowadzenia działalności – umowę najmu lokalu, umowę bezpłatnego użyczenia (od najbliższej rodziny), akt notarialny zakupu lub wyciąg z księgi wieczystej. Następnie zakładamy profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz, w przypadku chęci dalszej obsługi księgowej, składamy elektronicznie pełnomocnictwo do składania elektronicznych deklaracji do US (UPL-1) oraz pełnomocnictwo do załatwiania spraw w ZUS (ZUS PEL).